Znakomite wieści dla graczy Gothic Remake, którzy wyczekują zapowiedzi Gothic 2 Remake. Nie, gra nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, ale wydaje się, że THQ Nordic dało już jej zielone światło.
Taki wniosek można wyciągnąć ze słów, jakie do społeczności
Gothica skierował Reinhard Pollice, szef studia
Alkimia Interactive i reżyser
Gothic Remake. Na dzisiejszym THQ Nordic Showcase 2026, podziękowawszy za świetny odbiór produkcji i ujawniwszy nadchodzące nowości, Austriak powiedział:
W pewnym momencie ogłosimy naszą nową grę. Prawdopodobnie za rok na tym pokazie.
Kontekst tej wypowiedzi, osadzenie jej w segmencie poświęconym
Gothic Remake, a także fakt, że owa gra zdobyła uznanie graczy i nieźle się sprzedaje – wszystko to wydaje się wskazywać na to, że chodzi właśnie o
Gothic 2 Remake, że rzeczywiście on powstanie. Na razie
Alkimia skupia się na ulepszaniu odświeżenia pierwszej części, ale pozytywna decyzja dotycząca jej kontynuacji mogła już zostać podjęta. A nawet jeśli nie, słowa Pollice’a wlewają w serca graczy nadzieję, że tak się niebawem stanie.
Źródło:
Hubert Åšledziewski - GRY-OnLine
|
| Klemens
|
| 2026-08-08 07:32:50
|
|
|