Zespół Pithead Studios nie miał nic do pokazania na targach gamescom 2024, ale Björn i Jennifer Pankratzowie pojawili się na wydarzeniu. Teraz byli twórcy Elexa i Risena podzielili się swoimi wrażeniami z wersji demo Gothic Remake.
Dla przypomnienia: na długo przed nagłym (i wciąż oficjalnie niepotwierdzonym) zamknięciem studia
Piranha Bytes firma
THQ Nordic zapowiedziała odświeżenie debiutanckiego dzieła zespołu, od którego zaczęła się historia Bezimiennego. Za remake odpowiada zespół
Alkima Interactive, a tytuł był jednym z wielu, które można było sprawdzić podczas tegorocznej edycji targów gamescom.
Poza wersjÄ… demo
Gothic Remake pojawiÅ‚ siÄ™ także za kulisami: wybrani przedstawiciele branży (dziennikarze, influencerzy itd.) mieli okazjÄ™ zagrać w dÅ‚uższy fragment tej produkcji. Również Pankratzowie mieli okazjÄ™ zawitać do „sekcji biznesowej” gamescomu 2024 i porozmawiać z twórcami tego odÅ›wieżenia. Obejrzeli też sporo materiałów dostÄ™pnych w sieci.
Jak na razie Pankratzowie zdajÄ… siÄ™ być zadowoleni ze stanu projektu (bynajmniej nie jako jedyni). OczywiÅ›cie docenili skok graficzny (umówmy siÄ™: pierwszy Gothic nie zachwycaÅ‚ nawet w dniu premiery ponad 20 lat temu), ale – zdaniem
Pithead Studios – deweloperom udaÅ‚o siÄ™ wywoÅ‚ać poczucie nostalgii.
Björn miał okazję ograć początek oryginału
„kilkaset razy” w trakcie prac nad „jedynkÄ…” i uważa, że mimo pewnych modyfikacji zespół
Alkima Interactive zachował ducha oryginału, jednocześnie na tyle zmieniając grę (przynajmniej w wersji demo), że jest to jakby nowa historia (a przede wszystkim bardziej przystępna; oryginalne sterowanie
Gothica ma swoich fanów, ale byÅ‚o jednak nieco… nietypowe).
Oczywiście z werdyktem co do
Gothic Remake wypada siÄ™ wstrzymać do premiery – odÅ›wieżenie kultowej gry nie jest proste, a nawet w przypadku udanej modernizacji pewne skÄ…dinÄ…d udane elementy mogÄ… budzić zastrzeżenia osób, które przegraÅ‚y dziesiÄ…tki, setki lub nawet tysiÄ…ce godzin w oryginale.
Niemniej Pankratzowie wierzą, że jeśli pełna wersja gry spełni
„obietnice” dema, to fani mogÄ… być spokojni o
Gothic Remake. Nadal czekamy jednak na datę premiery. Tytuł ma zadebiutować w przyszłym roku na PC, PS5 oraz XSX/S.
Źródło:
Jakub Błażewicz - GRY-OnLine
|
| Klemens
|
| 2024-09-09 18:11:54
|
|
|