Firma Deep Silver poinformowała, że Outward, czyli gra RPG z otwartym światem, za której opracowaniem stoi niezależny zespół Nine Dots Studio, trafi do sprzedaży 26 marca. Produkcja zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a z informacji zawartych choćby na Steamie wynika, że nie doczeka się polskiej lokalizacji.
Na tle innych gier tego typu dzieło ekipy
Nine Dots Studio wyróżnia się jednak za sprawą wyraźnie zarysowanych elementów survivalowych. Prowadzony przez nas śmiałek (swoją drogą nie będzie on żadnym wybrańcem, a jedynie zwyczajnym śmiertelnikiem zamieszkującym świat Aurai) będzie mógł bowiem zachorować, zgłodnieć czy poczuć pragnienie. Poza tym trzeba będzie zapewnić mu odpowiednią ilość snu, a także zadbać o ubiór adekwatny do warunków; przemierzanie pustyni w pełnej zbroi płytowej nie będzie szczególnie dobrym pomysłem, podobnie jak zimowy biwak bez ogniska. Interesująco prezentuje się również system magii, który zostanie oparty na rytuałach. Poza tym podejmowane przez nas decyzje będą mieć charakter permanentny, gdyż produkcja będzie automatycznie zapisywać stan rozgrywki.
Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że w
Outward będzie można grać nie tylko w pojedynkę, lecz także z drugim graczem, w ramach kooperacji przez Internet lub na podzielonym ekranie (również na PC).
Źródło:
"Vergil" - GRY-OnLine
|
| Klemens
|
| 2019-01-15 19:40:39
|
|
|